Så flot som Eiffeltårnet med julelys og så varm som kakao foran pejsen - og så kan uld være lige så blødt som det blødeste fleece.
Designerne i Norge har oppet sig og kreeret en Long Sleeve undertrøje, der dels er varm, dels er særdeles åndbar og flot at bære. Inderst mod huden er trøjen forsynet med at lag Polypropylene, der er samme materiale som Helly Hansens Dry-serie af undertøj, der netop kan holde huden tør som intet andet undertøj. Yderste lag er blødt og varmt Merinould, der kan holde dig varmere, når aktiviteterne daler og det er tid til pause.
For at kunne skifte mellem en god ventilation og en varm oplevelse, er trøjen forsynet med en lynlås.
Tilbage i hytten når dagen går på hæld, kan du tage de yderste lag tøj af, sætte dig tilbage og nyde varmen og det fashionable look.
Se mere om undertøj